9 par z naszego regionu , wzięło udział w VII DEBLOWYCH MISTRZOSTWACH ZAMBROWA 2021. Rozgrywki odbyły się w trzech grupach , w których występowały po trzy pary deblowe , grające systemem każda z każdą .

Po wielu zaciętych i stojących na niezłym poziomie meczach , w Grupie A wygrała para WYSZYŃSKI/MISZTALEWSKI, w Grupie B WALDZIŃSKI/BUBIEŃ , natomiast w Grupie C najlepsza okazała się para ŚMIETANA /IWANOWSKI. Do półfinałów awansowali również , z drugiego miejsca w Grupie A , późniejsi triumfatorzy turnieju , para SZABŁOWSKI/ZALEWSKI.

Półfinały to dwa dobre mecze, które nie bez kłopotów , rozstrzygnęły na swoją korzyść pary ZALEWSKI/SZABŁOWSKI oraz WYSZYŃSKI/MISZTALEWSKI . I właśnie te dwie pary , wcześniej występujące w jednej grupie zameldowały się w finale.

Finał natomiast , była to emocjonująca rozgrywka , trzymająca w napięciu do ostatniej piłki , w której po początkowym jednostronnym pierwszym secie rozstrzygniętym wynikiem 6-0 dla późniejszych wygranych , nastąpiła zupełna odmiana i zwycięstwo przeciwników 6-2 . O wyniku ostatecznym decydował super tie-break, w którym minimalnie lepsi okazali się Kacper i Tomek i wygrali wynikiem 10-6.

Poniżej komplet wyników.

GRUPA A

1. WYSZYŃSKI/MISZTALEWSKI-JAWOROWSKI H./JAWOROWSKI J. 6-2 6-2
  2. WYSZYŃSKI/MISZTALEWSKI-ZALEWSKI/SZABŁOWSKI 6-2,6-7,(10-6)

1. IWANOWSKI/ŚMIETANA-BUŁKOWSKI/SKRODZKI 6-3,7-5
  2. IWANOWSKI/ŚMIETANA-BRZOZOWSKI Ł./ZAJKOWSKI 2-6,6-2, (12-10)
  3. BUŁKOWSKI/SKRODZKI-BRZOZOWSKI Ł./ZAJKOWSKI 6-3,6-3

PÓŁFINAŁY

• WYSZYŃSKI/MISZTALEWSKI-WALDZIŃSKI/BUBIEŃ 6-4,4-6,(10-7)
  • ZALEWSKI/SZABŁOWSKI-IWANOWSKI/ŚMIETANA 6-4,6-2

MECZ O III MIEJSCE

• WALDZIŃSKI/BUBIEŃ-IWANOWSKI/ŚMIETANA 7-5,6-3

FINAŁ

• ZALEWSKI/SZABŁOWSKI-WYSZYŃSKI/MISZTALEWSKI 6-0,2-6,(10-6)

Wszystkie mecze oprócz finału grano od stanu 2:2 w secie plus ewentualny super tie-break do 10 punktów.

Możliwość komentowania została wyłączona.